PlayWorld Community

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Cum sa faci un tavan [incepatori]

    BogdanYoYo
    BogdanYoYo
    Admin


    Zodiac : Taur Mesaje : 553
    Data de inscriere : 08/04/2013
    Varsta : 26
    Localizare : Brasov

    Cum sa faci un tavan [incepatori] Empty Cum sa faci un tavan [incepatori]

    Mesaj Scris de BogdanYoYo Vin Noi 01, 2013 10:34 am

    ]"]Descriere: In acest tutorial va voi invata sa faceti tavanul/cerul harti

    Creare Tavan/Cer:

    *Mai intai selectam block tool (shift + b) si dupa ce ati facut ca mai sus baza si pereti. Selectam de la browse din dreapta sus un wad care il vrem sa fie acoperis eu am ales wad`ul sa arate la fel ca baza si pereti.
    *Dupa ce am facut baza si pereti selectam block tool si in casuta din sus dreapta trasam cu block tool un chenar peste tot [este incercuit cu culoare galbena in poza de mai jos] ... adica peste pereti si baza apoi dam click dreapta si create objectiv. Dupa care luam Selection tool (shift + s) si din chenaru de jos dreapta selectam peretele care lam facut peste baza si pereti si il ridicam in sus ca el momentan este jos. Il ridicati la acelasi nivel cu pereti.

    Cum sa faci un tavan [incepatori] Acoperisu

    Ce e incercuit cu galben e baza si linia din chenaru de jos dreapta e sa va arat de unde am ridicat tavanul pentru ca voi cand il creati apare jos pe baza si trebuie ridicat de jos dreapta cu selection tool. Sper ca ati inteles

      Data/ora curentă este: Dum Iul 07, 2024 6:55 am