PlayWorld Community

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2 participanți

    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    kB#S[N]aKe.
    kB#S[N]aKe.


    Mesaje : 44
    Data de inscriere : 27/04/2013
    Localizare : Brasov

    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^ Empty ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    Mesaj Scris de kB#S[N]aKe. Joi Mai 02, 2013 12:08 pm

    IUBIRE DIN NIMIC


    Ea e Raluca. Este o fata rebela, foarte diferita. Se imbraca mai mult ca un baiat. Se inchide in ea mereu, nu vorbeste cu nimeni despre problemele ei. Considera ca toti "prieteni" ei sunt falsi si nu poate avea incredere in nimeni. Ea mai are o sora mai mare cu un an decat ea, Delia (foarte fitoasa). Tatal ei a murit intr-un accident si ea a ramas doar cu mama ei si cu Delia.

    Joi dimineata.

    - Neata surioara. :)) Hai trezeste-te. Mama nu e acasa si trebe sa faci de mancare. [Delia

    - S-o crezi tu. Eu nu fac nimic. Unde-i mama?! [Raluca

    - E la scoala la tine. A chemat-o directoru`. [Delia

    - De ce? [Raluca

    - De unde sa stiu eu. :)) Hai miscate-te si fa ceva de mancare ca trebe sa plec la scoala. [Delia

    - Mda. Eu nu. Asa ca lasa-ma sa dorm. Fa-ti singura sa mananci. [Raluca

    Delia se enervase si iesi din camera Ralucai. Aceasta nu mergea la scoala pentru ca fusese exmatriculata.
    Era ora 12 si mama Ralucai se intoarse acasa.

    - Momiiii. :D De ce te-a chemat directoru`? [Raluca]

    - Ca sa-mi spuna ca esti exmatriculata si sa-ti gasesc o scoala pentru tine. Tu nu poti sa fi un copil normal?! Nu poti sa fi si tu cuminte macar la scoala?! O sa te muti la bunicata! [Mama

    - La bunica?! In Gaesti? [R

    - Da! Acolo o sa mergi. [M

    - Sper sa nu te mai intorci! [Delia

    - Ai vrea tu.... [R

    - Gata fetelor! Terminati! [M

    A doua zi cele 3 plecasera la bunica.Raluca incepea scoala de luni. Au ajuns in Gaesti.

    - Noi am plecat. Sa n-o superi pe bunica. [M

    -Ai auzit Ralucuta, sa n-o superi pe bunica. :)) [D

    - Da, da. N-o supar. Paa.

    Mama Ralucai si Delia plecasera. Raluca intra in casa. Isi aranja hainele in noua ei camera si se punse in pat. Pestre vro ora o striga bunica ei sa coboare jos sa-i prezinte pe cineva. Raluca cobora jos.

    - Ea e Alexandra. O sa-ti fie colega de liceu. [Bunica

    - Buna. :) [Ale

    - Buna. Hai la mine in camera sa vorbim.[R

    - Bine. [A

    Au urcat la Raluca in camera si au inceput sa povesteasca.

    - Si de ce esti aici daca stai in Bucuresti? [A

    - Am fost exmatriculata din scoala. :D [R

    - De ce? [A

    - Faceam multe ******. :)) Fumam in curtea scoli, ma bateam cu mancare, vorbeam urat cu profi... :)) [R

    - De ce faceai toate astea?[A

    - Nu stiu. Incepuse sa-mi placa. Adica viata mea... [incepuse sa planga amintindu-si de trecutul ei.]

    - Viata ta? Ce? Uite stiu ca nu ne cunoastem de mult si ca nu stim multe una despre alta, dar ai incredere in mine. Descarca-te. [A

    - Pai.. tatal meu a murit intr-un accident si am ramas doar cu mama si cu scorpia de soramea. Mama o iubeste mai mult pe Delia. Tine cu ea orice ar fi. Dar nu asta ma supara pe mine cel mai mult. :(( [R

    - Atunci ce? [A

    - Am fost cu un baiat, David. Tineam mult la el si credeam ca si el la mine. Dar dupa ce s-a culcat cu mine ne-am certat din nu mai stiu ce motiv si eu suparata am plecat la o amica care statea in bloc cu mine, Denisa. Dimineata cand m-am intors acasa l-am gasit pe David cu sora mea in pat. :(( Si cel mai rau este ca pentru el am facut multe ******. [R

    - Ce fel de ******? [A

    - Incepusem sa ma droghez, sa fumez, sa injur mai des. Ma schimbasem total. Nu mai eram eu. Acum m-am lasat de droguri, doar fumez. :D [R

    - De ce sa te schimbi?! Din cauza lui ai inceput sa te imbraci asa?!:O [A

    - Da. Din cauza lui. Nu-i placea daca eram prea feminina. Asa ca incepusem sa ma schimb pentru el. Dupa ce l-am prins cu Delia, intrasem in depresie. Nu mai vorbeam cu nimeni, nu mai ieseam din casa, nici nu mancam prea des. Incepusem sa ma tai. [R

    - Ce rezolvai daca te taiai? [A

    - Nu stiu. Doar ca durerea din sufletul meu nu mai era asa de mare. Adica ma durea in exterior, nu in interior. :( Ma rog... Lasa-ma pe mine. Spune-mi si tu cate ceva depre tine. [R

    - Pai ce sa-ti spun? [A

    - Orice. [R

    - Pai... Sunt mai timida de fel. Imi e greu sa-mi fac prieteni si imi e greu sa vorbesc cu baiati. [A

    - Opa. :> Baieti. :> :> Placi pe cineva? [R

    - Da. Un baiat din scoala, Robert. :D Ti-l arat luni. [A

    - Bine [R { in acel moment in camera intra bunica Ralucai.}

    - Alexandra, a sunat mama ta si a zis ca pleca la bunica ta pentru ca se simte rau si daca vrei sa stai la noi peste noapte. [Bunica.

    - Bine, dar nu am pijamale. Nu am nimic la mine.[A

    - Iti dau eu. :P [R

    Raluca ii dadu pijamale Alexandrei, iar cele doua se schimbasera. Se intelegeau foarte bine. In seara aceea se culcasera la 1. :)) Dimineata, in camera fetelor intra bunica. Cele doua inca dormeau.

    - Trezirea fetelor. :) [Bunica

    - Lasa-ma sa mai dorm, buni. E devreme inca. (:| [R

    - Scump-o e ora 12. Hai trezirea. Micul dejun este gata. [B

    - Bine, bine. Ne trezim. :)) [R&A

    Cele doua somnoroase se trezisera. Au coborat jos, au mancat apoi au plecat prin oras sa se plimbe. Ajunsesera in parc, unde se intalnisera cu Robert si cu un prieten, Ionut.

    - Uite-l pe Robert. Hai sa plecam. Te rog. :o3 [A

    - Nu plecam. Hai la ei. [Ralu

    - Nuuuu. x_X Ti-am zis ca nu pot vorbi cu el. Hai acasa. [A

    - Cine a zis ca trebuie sa vorbesti tu?! Vorbesc eu cu el. [R

    Au plecat la baieti, chiar daca Alexandra o tot implora pe Raluca sa nu mearga. Au ajuns la ei. Robert se uita cam ciudat la Raluca.

    - Tu esti Robert, nu? [Ralu

    - Da eu sunt Robert. Da tu cine esti? Te cunosc? [Roby

    - Eu sunt Raluca. Si nu, nu ma cunosti. Abea m-am mutat aici.[Ralu

    - Ahha... Si daca abea te-ai mutat, de unde ma cunosti? [Roby

    - Pai, mi-a spus Alexandra de tine. [Ralu

    - Care Alexandra? [Roby

    - Ea e Alexandra si te place! [Ralu

    - Taci! [Alee

    - Cee?! :O Asta ma place? Uite ce e papusa, eu nu te plac. [Roby. {Alexandra incepuse sa planga si fugi. iar Raluca dupa ea}

    - Aleeeee! Stai, te rog. Imi pare rau. [Ralu

    - Lasa-ma! :(( [Alee

    - Te rog, asculta-ma. Nu am vrut sa te supar. :( Iarta-ma [R

    - Pai... cred ca a fost mai bine asa. Macar am aflat adevaru`. [A

    - Pai vezi. :P Hai sa ne mai plimbam. [R

    - Bine. Hai. [A

    - Auzi, cine e baiatu` care era cu Roby? [R

    - Baiatu` ala? E Ionut. [A

    - Ce sti despre el? [R

    - Pai, din cate am auzit a fost cu multe fete dar pe nici una nu a iubit cu adevarat. Adica si-a batut joc de ele. E genu` de baiat fitos. [A

    - Baiat de bani gata, haa? :)))) [R

    - Ceva de genu`. Da nu-mi zi ca-ti place.[A

    - Nu chiar. Nu-l pot uita pe David. :( [R

    Atunci langa ele oprise o masina. Din aceea masina coborase chiar David. Alexandra plecase acasa. David venise la Raluca si ii spuse:

    - Ce faci papusa? :> Ti-a fost dor de mine?! Credeai ca daca vi aici nu te gasesc? Te gasesc oriunde te-ai duce! [D

    - Nu de asta am venit aici stai calm.[R

    - In fine. Nu-mi pasa de ce esti tu aici. Am venit sa discutam despre noi. [D

    - Despre noi?! Scuze beibii* :)) "Noi" cum ii zici tu, nu mai exista de acum o luna! Acum suntem doar "tu" si "eu". [R

    - Da, da. "Tu" si "eu". Am venit sa vorbim despre "noi"! [D

    - Bine, bine. Ce vrei sa vorbim despre "noi"?

    - Vreau sa fi iar cu mine! Mie dor de tine. :o3 [D

    - Mie nu. Am fost proasta odata. A doua oara nu o sa mai existe. [R

    - Zici tu papusa. Crezi ca e dupa tine? [D

    Atunci David o baga in masina si plecara. Dupa 10 minute de mers au ajuns la o casa. Au coborat si au intrat inauntru. David a luat-o pe Raluca si a trantit-o pe pat. A inceput s-o sarute si s-o dezbrace. Raluca se zbatea si tipa. Ramasese in lenjeria intima. Atunci in casa intra un baiat. Era Ionut (prietenul lui Roby).

    - Ce faci?! [I

    - Nu se vede?! Lasa-ne! Suntem ocupati. [D

    - Ea nu e. Las-o in pace. [I

    - Ba e. Si tu deunde o cunosti? Si decand iti pasa tie?! Parca iti placea sa-ti bati joc de fete... [D

    - De azi o cunosc. Imi pasa, nu e treaba ta. Si imi placea. Probleme daca nu-mi mai place!? Las-o! [I

    - Bine, bine! O las, ca deja nu mai esti amuzant deloc! [D

    David plecase enervat de atitudinea lui Ionut. Ionut se duse langa Raluca. Aceasta statea langa pat si plangea. Ionut vazand-o doar in lenjerie intima ii daduse o bluza sa puna pe ea.

    - Esti bine? [I

    - Da... Mersi. [R

    - N-ai pentru ce Ralu`. :) De unde il cunosti? [I

    - Am fost cu el... pana acum o luna. :( [R

    - Ce s-a intamplat? Pari afectata de intrebarea mea... N-am vrut sa te supar. :( [I

    - Nuu, e ok. Nu mai suparat. [R

    - Bine. Daca te supar cu ceva spune-mi. :P [I

    - Bine. :) Pot sa te intreb ceva? [R

    - Da. Spune. [I

    - De ce ai facut asta? Adica azi cand te-am cunoscut te uitai asa ciudat la mine si acum.... [R

    - Esti fata. Si nici o fata nu merita sa pateasca asa ceva. Si ma uitam "ciudat" pentru ca nu am mai vazut nici o fata sa se imbrace ca tine. [I

    - Mda... ma imbrac asa din cauza lui. :( M-am schimbat pentru el, ca sa ma placa si sa nu ma paraseasca. :( [R

    - Din cauza cui? [I

    - Lui David. :( Pentru el m-am schimbat mult. Dar nu mai conteaza acum! [R

    *Raluca se ridica si pleca din camera.

    - Ralucaaa... Stai. [I

    * Raluca nu raspundea. Isi luase hainele (se imbraca) si pleca. Fugi repede la Alexandra acasa.

    ^Acasa la Alee^

    - De ce ai plecat?![R

    - Trebuia. Adica... [A

    - Nici un adica! El era David! Sti ce mi-a facut?! Nu sti pentru ca ai plecat! *Raluca pleca acasa nervoasa si suparata.

    A doua zi de dimineata, cum se trezi bunica ei o chema in bucatarie ca o cauta cineva. Alcel cineva era Alexandra. Cand a vazut-o, Raluca nu a mai inaintat. S-a intors si a plecat in camera ei. S-a imbracat si a plecat in padurea din apropriere.
    ^In mintea Ralucai^ [Scriu la pers. I Ca si cand ar vorbi Raluca. ;) ]

    *Nu stiu daca e bine ce fac. M-am saturat de prieteni falsi. Nu mai am nevoie. :( Cand am avut nevoie de ea, ea ce a facut?! M-a lasat balta! Asta au facut toate. Poate daca ma plimb o sa-mi fie mai bine. Poate ma calmez.*

    Ajunsese la un lac. Luase cu ea o lama. Se aseza pe marginea lacului si incepu sa se taie. Apa se inrosi in apropriera locului unde statea ea. Puse lama jos si luase o tigara. O prinsese. Se intinse pe spate si se uita la nori. Deodata se auzise o voce.

    - Ce faci aici, singura?

    - Eu ce fac aici? Tu ce cauti aici, Ionut? [R

    - Aici vin cand sunt trist, suparat, nervos sau cand pur si simplu vreau sa fiu singur. :) [I

    - Si acum care din toate e? :)) [R

    - Vreau sa fiu umpic singur. :D [I

    - Aaa... Pai atunci ar trebui sa plec. :)) [R

    - Nu ma refeream la asta. Tu poti sa ramai. Cu tine ma simt mai bine. :"> [I

    - Really? :> [R

    - Daa... Si apropo, faina rochie. Acum arati ... ca o fata! [I

    - Mersi. Cred. :)) [R

    - Ce ai facut cu lama asta? [spuse Ionut vazand lama langa ea plina de sange.

    - Nimic. :D [R

    - Nu ma minti. Arata-mi mana! [I

    - Nu te mint. [R

    - Atunci arata-mi mana! [I

    - Nuu! [R

    * Atunci Ionut a inceput s-o gadile pana a reusit sa-i prinda mana.

    - De ce ai facut asta?! [I

    - Nu conteaza. [R

    - Pentru mine conteza. [I

    - De ce ar conta pentru tine, daca pentru nimeni nu conteaza?! De ce te intereseaza atat de mult viata mea?! Iti spun si tie tot despre viata mea, am incredere in tine si o sa faci la fel ca restu`! O sa pleci, o sa ma parasesti, o sa ma abandonezi, o sa....

    *Raluca cazu` in genunchi si incepu` sa planga. Ionut veni langa ea si o lua in brate.

    - Eu n-o sa fac asta. Crede-ma. :o3 :3 [I

    - De ce n-ai face-o?! Toti faceti la fel. Profitati de inocenta mea, de naivitatea mea. De mine!si apoi ma lasati. Hai, lasa-ma si tu.[R

    - Eu nu o s-o fac niciodata. Nu o sa profit de tine pentru ca... [I

    - Pentru ca?! Continua. [R

    - Nu... e mai bine sa nu continui. [I

    - Vezi?! In fine... E mai bine sa plec. Ne mai vedem. Poate. [R

    - Cum adica "poate"?! [I

    - Adica, nu se stie daca ne mai vedem. [R

    - De ce nu ne-am mai vedea?! [I

    - Pentru ca nu stiu cat o sa mai traiesc. [R

    - De ce n-ai mai trai?! [I

    - Pentru ca am prea multe probleme. Si m-am saturat sa le infrunt pe toate singura! [R

    - De ce le-ai infrunta singura?! Putem sa trecem impreuna peste toate! [I

    - Impreuna?! /:) [R

    - Aaaa.. Adica sa te ajut sa treci peste. :D [I

    - Aham. Sigur. Recunoaste! [R

    - Ce sa recunosc?! [I

    - Ma placi! D`asta m-ai scapat atunci de David. D`asta ai venit aici. Si d`asta imi vorbesti asa! Iti pasa de mine. :P [R

    - Ba nu! :P [I

    - Fie cum zici tu. [R

    *Raluca se intoarse sa plece si atunci Ionut o prinse de mana. O trase langa el si o saruta. :)

    - Nu te plac, te iubesc! Daca ai pati ceva as muri! :) M-am indragostit de tine de cand te-am vazut. Erai diferita si esti diferita de celelalte fete. [I

    - Alee mi-a zis ca iti place sa-ti bati joc de fete. De ce as crede ce zici?! [R

    - Cum ai vrea sa-ti dovedesc ca tin la tine cu adevarat si ca nu-mi bat joc?! [I

    - Nu stiu. Daca ma iubesti cu adevarat te descurci. [R

    *In acel moment langa ei aparu` Cristi. Se uita ciudat la Ralu` ca si cand n-o recunostea.

    - Raluca?! *C

    - Ce vrei?! Dispari! *R

    - Ce e cu tine?! Esti schimbata! Nu esti tu! *C studiind-o din cap pana-n picioare.

    - Ce nu-ti place cum arat? *R

    - Sincer? Nuu! *C

    - Atunci du-te dracu` si lasa-ma in pace! *R

    - Si daca nu vreau?! *C

    - O sa vezi ca o sa vrei. Paaa :P *R

    - Bine. Fie cum vrei tu. *C

    *Dupa ce a spus asta a plecat. Se insera. Cei doi erau tot pe marginea lacului.

    - Maine avem scoala. :( *R

    - Eiii, si? Suntem la aceeasi scoala. O sa vin la tine in fiecare pauza. :P *I

    - Nu e vorba de asta. Dar e scoala noua. Nu cunosc pe nimeni. *R

    - Ba cunosti. Pe mine, pe Roby, pe Alee si o sa mai cunosti. *I

    - Care Alee? Nu cunosc pe nimeni cu acest nume! *R

    - Ralu`, nu te ******. De ce faci asta? O cunsoti. Iti e prietena. *I

    - Nu, nu-mi e. Daca imi era nu ma lasa atunci singura. Daca nu erai tu....... *R. Incepu` sa planga amintindu-si.

    - Gata, gata. Scuze. :o3 *I. Se apleca si o saruta. Apoi ea zambi dulce. :D

    - Esti asa de draguta. Si te-ai schimbat. Adica cum erai ieri si cum esti azi. :) *I

    - Mda... M-am schimbat intr-un fel datorita tie. Dar sper ca tu n-o sa faci la fel ca si David. *R

    - Nu. Eu nu sunt David :P Nu vreau sa-mi bat joc de tine. *I

    *Au mai povestit cate ceva apoi au plecat acasa. Acasa o astepta......................

    - Ralu` stai sa vorbi. Te rog. :o3 *A

    - Consider ca nu avem ce vorbi. Scuza-ma am treaba. Maine am scoala. Pa, noapte buna! *R

    - Raluuu`.... *A

    *Raluca plecase din bucatarie. Nu se astepta ca Alexandra sa fie inca la ea. Vroia sa vorbeasca cu ea, dar era suparata pentru ca o lasa-se singura. Toata seara se gandise la ce sa faca. Apoi se gandi la Ionut si la ce se intamplase azi. Adormise cu gandu` la el.
    De dimineata. Ora 7.
    ^In bucatarie^

    - Uite aici. Ti-am facut 2 senvisuri. Vrei sa-ti dau si bani sa ai la tine? *Bunica.

    - Nu buni. Am eu bani mei. Mersii. Te-am pupat. Bye. :* *R

    *Iesi din casa. Mergea linistita pe drum cand aude pe cineva strigand-o. Era Cristi.

    - Ce vrei, Cristi?! *R

    - Sa te conduc la scoala. :) *C

    - N-am nevoie. Mersi! Da tu ce cauti aici? Nu mai stai in Bucuresti? *R

    - Ba da. Sunt aici doar pentru cateva saptamani.*C

    - Si dupa o sa pleci de tot. Nu?! *R

    - Abea astepti sa scapi de mine, nu? *C

    - Cam da... *R

    - Vreau sa-ti spun ceva. *C

    - Ce? *R

    - ...................

    - Ce? *R

    - Nimic. Nu vreau sa te supar de dimineata. :) *C

    - Hai frate! Daca tot ai inceput macar continua. *R

    - Nu pentru ca e legat de Ionut. Aaa.. apropo esti cu el, nu?*C

    - Da sunt cu el. Acum zi! *R

    - Mda.. Nu-ti mai zic. *C

    - Zi odata! *R

    - Aseara dupa ce te-a lasat pe tine acasa s-a intalnit cu o fata si au plecat impreuna in oras. *C

    - Aham. Si ce e asa de rau in asta?! A iesit cu o fata si eu merg acum cu tine. Si ce inseamna ceva?! *R

    - Daca doar ne plimbam nu. Dar....

    *Atunci o saruta. Ionut era in spatele lor si a vazut tot. Raluca fugi dupa el.

    - Ionut te rog... stai! *R

    - De ce sa stau?! *I

    - Ca sa-ti explic. *R

    - Ce mai e de explicat Ralu`?! *I

    - Stiu ce ai vazut si ce crezi. Dar nu e asa. Mi-a zis ca aseara te-a vazut cu una cu care ai plecat in oras si eu i-am spus "si ce? Si noi ne plimbam acum dar nu inseamna nimic" si atunci el a zis ca asa nu inseamna nimic. Apoi m-a sarutat. Nu am vrut. Te rog iarta-ma :o3 :( *R

    - Offf piticoo :* Intr-un fel ma gandeam ca nu poti face asa ceva mai ales dupa tot ce ti-a facut el. Dar nu eram sigur. Vin-o aici piticot :* *I luand-o pe Ralu` in brate (Ca in foto) si sarutand-o pe frunte.

    - Esti un scump. Si sa sti ca nu-s asa mica ca sa-mi spui "pitico". Sunt doar cu un an mai mica ca tine! >:P *R

    - Da stiu. Dar oricat de mare ai fi tot pitica mea mica ramai :* Te iubesc pitico :* *I

    - Si eu "uriasule" :* *R

    ^La scoala.^

    - Ea e noua voastra colega, Raluca. *Diriga.

    - Buna Ralu`. *Colegi in cor.

    - Buna. :) *R

    - Ralu` e un loc liber acolo langa Gabi. *Diriga.

    - Bine. *R

    *Raluca se aseza langa Gabi. Acesta o privea ciudat.

    - De ce te uiti asa la mine?! *Ralu`


    -........................................

    *Raluca se aseza langa Gabi. Acesta o privea ciudat.

    - De ce te uiti asa la mine?! *Ralu`

    - Pentru ca imi pari cunoscuta. Dar fata care o stiu eu e in Bucuresti si nu pare o fata. :))) *G. [incepu sa rada

    - Stai umpic. Gabi?! Ce faci tu aici? Nu stateai in Bucuresti?*R

    - Stai, stai! Tu esti Raluca aia pe care eu in Bucuresti n-o suportam?! Tu esti baietoaica aia?! *G

    - Da eu sunt. Si sincer tu ai ramas la fel de increzut, nesimtit si fitos cum te stiam. *R

    - Mda... Eu sunt la fel... Spre deosebire de tine. *G

    - Mda... Hai shht ca se uita profa. *R

    *Gabi e un "prieten" de al lui Ralu. Doar ca ei nu se inteleg prea bine. Au copilarit impreuna. Gabi e saten cu ochi albastri. Foarte dragut, dar e un mare nesimtit. Mai ales cu Ralu`. Nu se suporta deloc.
    #Pauza mare#
    *Ionut veni in pauza la Raluca asa cum ii spusese ca va face. O vede in clasa stand linistita in banca si pe Ale la fel. Fiecare statea in banca ei. Ionut intra in clasa si se puse pe banca Ralucai.

    - Tot nu vorbiti? *I

    - Ti-am spus ca n-o sa vorbesc cu ea. *R

    - De ce?! Sunteti destinate sa fi-ti prietene! *I

    - Ba nu. *R

    - Off... sti ceva?! Fa ce vrei. Eu incerc sa va apropri dar vad ca tu.... *I

    - Ca eu ce?! Scuteste-ma de o astfel de conversatie! Daca vrei du-te la ea, poate ea e mai altfel! *R

    - Asa o sa fac! *I

    *Ionut iesi pe usa clasei. Se suna de intrare. Gabi vine nervos de afara.

    - Ce ai, nervosule?! :)))) *R

    - Lasa-ma dracu` si tu-n pace! *G

    - Bine, bine suparici! :)) *R

    *Pauza urmatoare Raluca iesi pe coridor si il vazu` pe Ionut sarutandu-se cu Sidonia. Cea mai populara fata din scoala si cea mai fitoasa. Se duce la ei, il i-a pe Ionut de mana si ii trace o palma spunand:

    - Ne certam si gata?! Te duci la prima p********a pe care o vezi si o saruti?! Asa esti tu?! Te-am crezut altfel, dar esti la fel ca David. Ti-am spus atunci langa lac. Nu mai crezut atunci! Poate acum ma crezi! Nu vreau sa te mai vad in viata mea! *R

    - Ralu` te rog stai! Pe tine te iubesc! *I

    - Ahha... de ce sa mai stau?! Stai cu c***a ta! Pe ea s-o iubesti nu pe mine. *R

    *Spunand acestea, Raluca fuge la baie. Alexandra vazuse tot si fugi dupa ea.
    ^La baie^

    - Ralu`.. Stiu ca nu vrei sa vorbesti cu mine, dar vreau sa stiu... [ Nu apuca sa termine ca Raluca ii sari in brate.

    - Ale imi pare rau ca am fost o praosta. Esti prietena mea. Imi pare rau. :((((( *R

    - Hai gata. Nu mai plange. Imi pare rau pentru faza cu ... .*A

    - Mda. N-are de ce. M-a folosit la fel ca restu`. In fine. Lasa, hai in clasa ca se suna.

    *In sfarsit se suna de plecare. Ale si Ralu` au iesit din scoala. In curtea scoli pe Ralu` o astepta Roby.

    - Ralu` stai putin. *Roby

    - De ce? Ce vrei? *Ralu`

    - Sa vorbesc cu tine. Doar noi. *Roby

    - Pai eu ma cam grabesc si n-am timp. *Ralu`

    - Atunci hai ca te duc acasa. *Roby

    - Da Ralu`. Du-te cu el acasa ca eu am ceva treaba in oras. Paa. *Ale

    - Bun. Deci mergem?! *Roby

    - Mdea. Hai. *Ralu`

    - Deci ce vrei?! *Ralu`

    - Ionut. Te iubeste. De ce nu intelegi?! *Roby

    - Asta ai vrut sa vorbim?! Uite, nu ma mai intereseaza persoana lui si daca ma iubea nu se pupa cu t***a aia pe hol ca sa-l vad eu. *Ralu`

    - Dar... *Roby.


    - Nici un dar! Eu de el nu am ce discuta. Deci mai vrei sa vorbim si altceva?! *Ralu`

    - Aaa.. pai... daa... *Roby

    - Ce? *Ralu`

    - Pai.. tu fumezi, te droghezi... adevarat? *Roby.

    - Ce?! cine ti-a zis asta? *Ralu`

    - Davidi... deci e adevarat? *Roby

    - 1 nu ma mai droghez, 2 de unde il sti pe David si 3 de ce mai intrebat?! *Ralu`

    - Suntem prieteni de mult si am intrebat pentru ca... *Roby

    - Pentru ca, ce? *Ralu`

    - Mie imi plac fetele ca tine. :) *Roby

    - Hahaha. Ce gluma buna! :))) *Ralu`

    - Vorbesc serios. Te plac! *Roby

    - Wow, ma placi! Si ce? Ar trebui sa ma simt onorata pentru asta?! Adica am vazut ca atatea fete-s dupa curu` tau. *Ralu`

    - Onorata?! Nuu. Ma, eu vorbesc serios. Te plac. Si cu fetele alea... neah.. nu-mi pasa de ele! *Roby

    - Nu ma intereseaza. Nu mai am nevoie de vro relatie in urmatori cativa ani... :))) *Ralu`

    - :))) Hai ma serios! *Roby

    - Serios, ce? In fine. Am ajuns. Aici stau eu. :) *Ralu`

    - Ok.. Deci ne vedem maine. Vin de dimineata sa te iau sa mergem impreuna la scoala? *Roby

    - Daca vrei, da. Pa *Ralu`

    *Roby se aproprie de ea s-o sarute. Dar ea isi intoarse capu` si intra in casa. Roby pleaca suparat si pe drum se intalneste cu David.

    - Deci cum merge? Ai cucerit-o? *David.

    - Nu ma. Nu inca. Dar nu ma las si castig eu pariu` ala. *Roby

    In acest timp Raluca era acasa. Deodata la usa ei bate cineva. La usa era Ionut. Raluca se duce sa deschida si cand vede cine este tranteste usa lasandu-l afara. Acesta deschide usa si intra.

    - De ce faci asta? *I

    - Ce cauti aici? Si daca tot puteai sa intri si singur de ce ai mai batut?! *R

    - Ca sa fiu politicos si sa nu intru ca nesimtitu` neinvitat. *I

    - Hahaha. Tu si politetea! :))) *R

    - Mda.. Vai ce amuzant. *I

    -In fine. Unde ti-e c*******a? Nu ai luat-o cu tine? *R

    - Ralu` termina cu figurile astea! Sti ca pe tine te iubesc si ca ti-am promis ca n-o sa-ti fac ce ti-a facut David. De ce nu intelegi? *I

    - Ca nu pot sa inteleg! *R

    *Atunci pe usa intra Gaby care sufla de parca ar fi alergat kilometri intregi. :))

    - Wow. Ce-i aici? Conferinta?! Sper ca nu deranjez. *G

    - Nuuu. Nu deranjezi. Ionut tocmai pleca. *R

    - Ba nu. Nu plecam! *I

    - Ba da. Plecai. Pa Ionut! :-h *R

    *Ionut pleca putin suparat. O iubea pe Ralu` si stia de ce nu vrea sa-l ierte. Ralu` il iubea si ea. Dar ii era frica sa-l ierte. Nu vroia sa sufere iar.

    - Ce vrei? *R

    - Sa vorbesc ceva foarte important cu tine. *G

    - Bine. Stai jos. Vrei ceva de baut sau o tigara? *R

    - Ceva alcool si da-mi si o tigara. Droguri ai? *G

    - Nu. M-am lasat de ele. *R

    - Bine... Bunicata nu-i acasa? *G

    - E in Bucuresti la mama. Vine numa vineri inapoi. *R

    - Si nu-ti e frica singura? *G

    - Putin. Dar ma obisnuiesc. :P *R

    - Pai daca vrei ma ofer sa stau cu tine. *G

    - Tu?! Ala care abea ma suporta?! *R

    - Eu. Si sa sti ca am inceput sa te suport. *G

    - In fine. Ma duc sa aduc ceva de baut. I-a o tigara din pachetu` de pe masa. Vin imediat. *R

    - Ok. *G [Ralu` pleca dupa alcool. Se intoarse.

    - Deci, ce e asa de important de nu poate astepta?! *R

    - Ai vorbit ceva cu Roby. Ceva gen despre "voi"? *G

    - Pai. Da. Mi-a zis ca ma place si chesti d`astea. *R

    - Si tu ce i-ai zis? *G

    - Ca nu ma intereseaza. Ca nu mai vreau nici o relatie momentan. Dar de ce? *R

    - L-am auzit vorbind cu David. Si toata chestia asta e doar un pariu banal. *G

    - Ma gandeam eu. Mai e si altceva ce ar trebui sa stiu? *R

    - Nup. Doar atat. Acum ce facem? *G

    - Hai se ne uitam la un film. *R

    - Bine. Tu alegi. :P *G

    - Ok. *R

    *In timpul filmului (de groaza.), Gaby o lua in brate pe Raluca si apoi o saruta. Aceasta se uita ciudat la el. Adica mai mult mirata de gestu` lui Gaby. El o saruta iar. De aceasta data Ralu` ii raspunse la sarut.
    Era deja seara. Amandoi se imbatara. Ralu` statea in bratele lui Gaby si asa adormi. Asta pentru vro ora doua. Pentru ca dupa o ora si ceva incepu` sa se auda niste zgomote ciudata si infricosatoare din bucatarie. Ralu` se sperie putin, dar Gaby ramasese tare.Lua matura sipleca in bucatarie. Surprize, surprize. :))) In bucatarie era chiar David.

    - Tu ce ma`ta faci aici?! *R

    - Am venit sa vad cum te simti. *D

    - Foarte bine. Pana sa apari tu aici! Acum ca ai aflat cum ma simt, pleca! *R

    - Si daca nu vreau?! *D

    - David, ajunge. Pleaca! *G

    - Si tu cine esti, ma?! Cin` te crezi?! Vrei sa-ti bati joc de ea si s-o ranesti si tu vorbesti? Eu plec. Dar Ralu` atat iti spun. Nici Roby si nici Gaby nu te iubesc cu adevarat! O singura persoana o face si sufera dupa tine. *D

    - Cine? *R

    - Nu mai zic nimic. Trebe sa plec. Paa. *D

    *David pleca si Ralu` ramasese pe ganduri. Nu putea dormi. Pe la 12 noaptea isi lua haina si pleca la Ionut acasa. Ajunsa acolo incepu` sa bata in usa, dar nimeni nu-i raspundea. Usa era descuiata asa ca intra. Il vazu` pe Ionut dormind pe canapea. Pe masuta din fata canapelei erau un pachet de tigari, o sticla de bautura si cateva pliculete goale. Ralu` isi dadu` seama ca erau droguri. Incerca sa-l trezeasca, dar acesta nu se trezea. Ralu` ramasese acolo peste noapte. De dimineata cand Ionut se trezi se sperie putin pentru ca Ralu` era langa el.

    - Ce ai facut aseara?! Ce e pliculetele alea pe masa?! Ce te-a apucat?! *R

    - Nimic. Dar ce te intereseaza pe tine? *I

    - Ma intereseaza. Tu vrei sa mor sau ce? *R

    *Ralu` ii arata mana. Se taiese exact in ziua in care s-au certat.

    - De ce ai facut asta? *I

    - Pentru ca te iubesc. Si cand te-am vazut cu tarfa aia am simtit ca mor. :( *R

    - Off... De ce esti prostuta? Ti-am zis ca doar pe tine te iubesc :* *I

    - Da... si eu pe tine :* *R

    *Apoi Ionut o saruta si se pusera sa se uite la un film. Se tineau in brate si se sarutau ca doi copii. *Romantismul lor fu spulberat cand cineva batu` la usa. Ionut se duse sa deschida si la usa era Gaby care o cauta disperat pe Raluca. Intra in casa ca un uragan si se opreste in fata Ralucai dandu-i o palma peste fata.

    - Bai! Ce ai cu ea?! *I

    - Ma facut s-o caut ca un idiot in tot orasu` si sa-mi fac griji pentru ea degeaba! *G

    - Si pentru ca ti-i facut griji vi aici si-i dai o palma?! *I

    - ... Scuze Ralu`. Doar ca am fost ingrijorat. :( *G

    - Mdea. Scuze. *R

    - Acum hai acasa.*G

    - Nu vin. *R

    *Gaby o lua in brate si pleca cu ea acasa. Dupa o ora Ralu` reusi sa fuga iar la Ionut. Intra in casa tip-til ca sa-l surprinda pe Ionut. Acesta vorbea la telefon. Ralu` nu stia cu cine, dar reusi sa auda ce. Telefonu` lui fiind pe difuzor.

    - Da ma. E topita dupa mine. Stai calm. Roby n-are cum sa castige pariu` ala. :)) Ma iubeste pe mine si nu o sa-i cada in plasa lui, plus ca Gaby i-a dat planu` peste cap si i-a zis ce are de gand. *I

    - Asta stiu. Dar pe tine nu te inteleg. De cand vrei sa-ti bati joc de ea? Parca chiar o iubeai.

    - Hai ma David. Serios! Parca nu ma sti. Imi place doar sa am orice fata. Sti cum am facut si cu Ale. :)) *I

    - Da Ionut stiu. Dar chiar am crezut ca ti la ea! *D

    - Daca chiar am tinut acum nu mai tin. Adica zi si tu cum sa tin cand o prind in casa cu handicapatu` ala de Gaby? *I

    *Ralu` nu mai putea suporta. Ii era de ajuns. Pleca acasa cu lacrimi in ochi. La ea acasa era Gaby cu cineva in bucatarie. Era Roby. Si ei vorbeau tot despre ea. Intra incet in casa ca sa n-o auda nimeni si ramase la usa bucatariei ca sa auda ce vorbesc ei.

    - Si tu chiar ti la ea, nu? *Roby

    - Da ma. Doar ca ea crede ca inca o urasc si ca n-o suport pentru ca in Bucuresti nu ne suportam deloc. *G

    - Si acum? De ce te-ai schimbat asa radical frate?! Adica tu ala care isi batea joc de orice fata posibila, acum aud asta din gura ta. Cum e posibil?! *R

    - Nu stiu. S-a schimbat. Muuulltt... Si m-am indragostit de ea. Stiu ca pare foarte ciudat. Dar acum serios, ce suntem, noi? Femei ca sa vorbim de sentimente? :))) *G

    - Ai dreptate ma. Adu o bere. :)) *R

    *Gaby iesi putin din bucatarie si o vazu` pe Ralu` la usa. Aceasta cand vazu` ca el a iesit din bucatarie a vrut sa fuga in camera ei. Dar Gaby o prinse de mana si o trase la pieptu` lui apoi o saruta.

    - Stiu ca ai auzit tot. Dar crede-ma nu te oblig sa faci nimic. Nu vreau sa crezi ca-mi bat joc de tine. *G

    *Ralu` nu spuse nimic. Doar il saruta scurt apoi pleca in camera ei suparata de faza cu Ionut. Isi lua lama si se puse in pat. Nu putea sa credea ca Ionut era in stare de asta. Dupa o ora intra Gaby in camera la ea. Roby plecase. Gaby o vede pe Raluca dormind si cu sange la mana. Ii lua lama si o arunca apoi ii bandaja mana. Se aseza langa ea si adormi. Cand se trezi Ralu` nu mai era langa el. Cobora in bucatarie si o vazut la masa cu tigara in mana.

    - Ce ti-ai facut la mana? *G

    - Nimic. *R

    - Ralu` de ce ma minti?! Te-ai dus iar la Ionut, nu? Ce ti-a mai zis?! *G

    - L-am auzit vorbiln la telefon cu David. Si-a batut joc de mine mereu. Nu mai suport! A spus ca n-o sa faca asta si a facut-o... :( *R

    - Ralu` puteai fi sigura de asta. Nu poate fi doar cu o fata. El si-a batut joc de MULTEEE fete, nu doar de tine. *G

    - Mda. Am fost proasta si asta e. Nu mai vreau sa aud de relati, iubiri. De nimic! *R

    A doua zi Ralu` se duse la scoala. Asta dupa 2 zile in care nu s-a dus. :))
    ^La scoala^

    *A doua zi Ralu` se duse la scoala. Asta dupa 2 zile in care nu s-a dus. :))
    ^La scoala^
    *In curtea scoli Raluca se intalneste cu Ionut si Roby. Aceasta vrea sa-i ocoleasca dar ei se duc la ea. Ionut o pune la perete si incearca sa o sarute, dar ea se fereste.

    - Ce-i papusa, nu-ti mai place? *I

    - "Papusa"?! Seriously? Ionut nu mai esti tu! *R

    - Ba da sunt. Asa am fost mereu doar ca nu ti-ai dat seama. Oricum ai aflat acum. *I

    - Aham. Si cu pariu` tau ala handicapat cum e Roby? Sau cu planu` tau de ai strica planurile lui Roby cum e Ioane? *Ralu

    - Nu mai e nici un pariu` Ralu`. Nu mai vreau sa-mi bat joc de tine. *R

    - Da tu de unde sti toate astea Ralu`? *I

    - Pai de pariu` stiu de la Gaby si de planu` tau stiu chiar de la tine. *R

    - Adica? *I

    *Atunci in curtea scoli intra Ale. Si Ralu` se duce la ea.

    - Scuze baieti, nu mai pot sta. A venit Ale. Bye. *R

    - Aleeeeeee.... Staaaiiiiiii!!!! *R

    - Usor fato. Ce e? *A

    - Nimic. Bine ca ai venit. *R

    - De ce nu ai venit la scoala ieri si alaltaieri? *A

    - Iti explic dupa ore. E ceva mai complicat. E legat de David, Gaby, Ionut si Roby. *R

    - Wow. Apropo am o veste sa-ti dau. *A

    - Cee?! *R

    - Il sti pe Alex din 11 F? *A

    - E tipu` ala brunet cu ochi caprui? *R

    - Daa. *A

    - Il stiu. Ce-i cu el? *R

    - M-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. :"> *A

    - Si ce i-ai zis? *R

    - Ca "daa" logic! :)) *A

    *Amandoua incepusera sa rada. Se sunase de intrare asa ca au plecat in clasa. Orele trecusera foarte greu, dar insfarsit se sunase de iesire.

    - Aleluiaaa. Am scapat! *R

    - Da, da. Hai acasa. *A

    - Hai. *R

    *Au plecat. Dar era posibil sa scape de Ionut? Nu prea. Le tot urmarea. Alexandra a luat-o putin inainte ca sa intre la un magazin si atunci Ionut s-a dus in spatele Ralucai si i-a pus mana la gura. Atunci a venit si David cu masina si Ionut a pus-o pe bangheta din spate. Au plecat intr-o padure la o cabana. Au oprit.

    - De ce m-ati adus aici? *Ralu`

    - Nu e logic? O sa obtinem ce vrem. *I

    - Si ce vreti de la mine?! *R

    - Oare? *D

    *Nu dura mult ca o alta masina opri langa cabana. Din masina cobora Gaby. Acesta se duse la Raluca si o lua de mana. O duse la masina si ii spuse sa intre.

    - De azi inainte s-o lasati in pace! Daca mai avezi ceva cu ea o sa am si eu cu voi! M-am facut inteles sau trebuie sa repet?! *G

    - Nu crezi ca te dai cam tare in fata noastra? Nu uita ca tu fara mine esti un nimic! *D

    - Asta o crezi tu! Lasa ca mai vedem noi care fara care este un nimic! *G

    *Gaby se urca in masina si pleca. David si Ionut ramasesera cu gura cascata de atitudinea lui Gaby. Se uitau dupa masina ca doi ******. :))

    - Mersi Gaby. Daca nu erai tu.... *R

    - N-ai pentru ce. Ti-am zis ca as face orice pentru tine. *G

    - Dar tu de unde stiai ca acolo o sa ma gasesti? *R

    - Am fost prieten cu ei. Acolo isi duceau toate fetele pe care vroiau sa le f**a. *G

    - Deci... si tu erai implicat in toate astea? *R

    - Ceva de genu`. Dar m-am indreptat. *G

    - In fine. Hai sa mergem mai repede acasa ca nu mai pot. *R

    *Au ajuns acasa. Ralu` s-a dus sa se schimbe apoi s-au pus sa se uite la un film.

    - Deci... am auzit atunci ce ai vorbit cu Roby.. dar vreau sa stiu cat de adevarat e. *R

    - E foarte adevarat. Te iubesc foarte mult. Stiu ca poate nu crezi dar e adevarat, dar asa e. Stiu ca inainte ne uram si ca nu ne suportam, dar acum e altfel. *G

    - Te cred... adica incerc. Dar imi e greu. Dupa tot ce mi-au facut David si Ionut nu prea pot sa mai cred nimic. *R

    - Eu nu am apucat sa te intreb oficial, dar te intreb acum. Vrei sa fi cu mine? *G

    *Raluca se ridica de pe canapea si se uita la el. Apoi se intoarse si dadu` sa plece. Gaby o prinsese de mana si ii spuse:

    - Stiu ca n-ai incredere in mine, dar acorda-mi o sansa. Cum sa-ti demonstrez ce simt pentru tine?! *G

    - Nu stiu. Te descurci. Dar eu acum chiar nu mai pot avea incredere in nici un baiat. Scuze. *R

    *Incepu` sa planga si fugi la ea in camera. Se incuiase acolo. Gaby veni dupa ea si striga la usa sa deschida, dar aceasta nu raspundea. Plangea in camera si nu vroia sa vada pe nimeni. Gaby statu` la usa toata noaptea fara ca Ralu` sa-i deschida usa. De dimineata Gaby incerca iar la usa dar era tot incuiata, atunci se hotara s-o sparga. Rausi. Intrant in camera o vazu` pe Ralu` intinsa pe jos si langa ea avea o cutie de pastile deschisa. Chema repede salvarea.
    ^La spital^

    - Cum e domn` doctor? *G

    - O sa fie bine. *Doctoru`

    - Pot s-o vad? *G

    - Da. Dar sa nu stai mult. Are nevoie de odihna. *Doctoru`

    - Bine. *G

    *Gaby intra inauntru si o vazu pe Ralu` cum deschide ochii.
    Se aproprie incet de ea. Se apleca si o satuta pe frunte.

    - Esti ok? Ce ai facut? *G

    - Acum sunt bine. Mersi. Dar mai bine ma lasai asa. *R

    - Nu te las sa mori. Te iubesc si trebuie sa reti asta! *G

    - Da stiu. *R

    *Ralu` se intoarse cu spatele la Gaby si incepu` sa planga. Gaby isi dadu` seama si se intinse langa ea luand-o in brate si soptindu-i.

    - Nu stiu de ce esti suparata acum. Dar daca motivu` e ca te-am salvat si ca nu te-am lasat sa mori, atunci trebe sa sti ca am facut-o pentru ca te iubesc. Nu pot sa te las sa mori. *G

    *Ralu` se intoarse cu fata la el si il saruta.

    - Nu de asta sunt suparata. Sunt suparata pentru ca am fost o proasta. L-am iubit pe Ionut ca o handicapata, cand adevarata mea dragoste era chiar in fata mea! Imi pare rau. :( *R

    - Gata. Deci... acum accepti? *G

    - Ce? *R

    - Sa fi cu mine. *G

    - Pai, intreaba-ma. :P *R

    - Vrei sa fi cu mine? *G

    - Da. :* *R

    - Nebuna mica. *G

    *Deci, acum ce-i doi sunt fericiti impreuna. Ralu` iesi din spital dupa 2 zile, dar problemele lor nu se terminara. Intr-o seara iesira mai multi afara. Era Ale, Roby, David (Care nu mai era asa obsedat de Ralu`), Denis, Alina, Corina si Adina.
    (Colegi de liceu. ) Ralu` pleca pana la magazin fiind trimisa sa ia o sticla de bere si sa-si ea si ea tigari. La magazin se intalni cu Ionut. Incerca sa-l ocoleasca dar acesta veni langa ea.

    - Da-te. Ma grabesc! *R

    - Nu vreau, papusa! Acum ma asculti si pe mine?! *I

    - Nu, nu te asculta! Am auzit destule de la tine! Acum da-te sau te las fara mostenitori! *R

    - Hai sa te vad! *I

    - Tine minte. Tu m-ai provocat. *R

    *Atunci Ralu` ii dadu` una intre picioare si fugi. Nu se mai uita inainte. Deodata se lovi de cineva. Acesta o lua in brate. Era Gaby.

    - De ce fugi asa? Ce ai? *G

    - Ionut. Era la magazin si n-a vrut sa ma lase sa plec. *R

    - Si cum ai scapat? *G

    - Punctu` sensibil. :)) *R

    - :)) Off nebuno. Hai sa mergem. *G

    - Hai sa duc bidonu` de bere si dupa sa mergem acasa. Te rog. :o3 *R

    - Bine. :) *G

    *Au dus bidonu` si au plecat acasa. S-au asezat pe canapea si au inceput sa povesteasca.

    - Bine ca mai am un an si termin liceu`. *R

    - Mda. Si eu. Si ... te gandeai la ceva planuri de viitor? *G

    - Planuri de viitor?! Adica? *R

    - Pai eu ma gandeam ca o sa e casatorim, o sa avem 2 copii. Gemeni, fata si baiat. :P Fata sa semene cu tine si baiatu` cu mine. Si sa avem o familie fericita. :) *G

    - Nu gandesti prea departe? Am abea 18 ani. Imediat 19. Si tu vrei planuri de viitor? *R

    - Da. De ce nu? *G

    - Bine... *R

    - Neatza ingeras! :* *G

    - Neatza. *R

    - Uite-ti micu` dejun. Papa tot. :* *G

    - Bine. Dar sper ca sti ca nu mai sunt un copil si ca nu trebe sa te mai comporti asa cu mine. Nu? *R

    - Da stiu. Dar asa imi place mie. :P *G

    *Peste 2 - 3 luni Ralu` incepu` sa aiba pofte si dureri mai dese de burta. Se duse la doctor si acesta ii spuse ca ....

    - Deci? Ce am domn` doctor? *R

    - Esti insarcinata. :) Felicitari! *Dr.

    - Poftim?! *R

    - Da! Esti insarcinata! :) *Dr.

    *Ralu` pleca acasa si il suna pe Gaby sa vina la ea. Intra pe usa si bunica ei o intrba ce a patit. Aceasta ii raspunse in graba ca nimic apoi fugi in camera la ea. Veni si Gaby.

    - Ce ai patit? Ce-i cu tine? *G

    - Gaby nu stiu cum sa-ti spun, dar .... *R

    - Ce? Ralu` ma speri ce ai? *G

    - Sunt insarcinata! *R

    - Si ce-i rau in asta? E copilu` meu, nu? *G

    - Da e al tau. Dar eu o sa fac avort. *R

    - Nu o sa faci nimic! Pastram copilu` ! *G

    - Dar, Gaby... eu nu cred ca sunt pregatita. Daca n-o sa fiu o mama buna? :( *R

    - O sa fi o mama excelenta. :* *G

    *Mai trecura 3 luni si copilu` tot crestea. David se muta inapoi in Bucuresti, acum se intelegea bine cu Ralu` . Ionut pleca la bunica lui care se imbolnavi. Aceasta statea in Braila. Devenise tot mai obsedat de Ralu`. Nu-i dadea pace deloc. Cand a auzit ca e insarcinata cu Gaby incepuse sa faca crize. Alexandra era si ea plecata cu Roby la Constanta. Acum erau impreuna. Totu` era bine. Gaby cu Ralu` se intelegeau perfect. Venise vacanta de vara. Terminasera liceu`. Cu mama ei n-a mai vorbit in ultimele luni pentru ca se certasera din cauza copilului. Delia era foarte fericita din cauza certei. Acum era cu unu` din Bucuresti, Marius. Bunica Ralucai era de acord cu bebelusu`, chiar a zis ca o s-o ajute cu tot ce poate. Venise ziua in care trebuia sa nasca. Nu se stie ce avea deoarece nu a vrut sa stie. Deci nascuse. Doctoru` le dadu` vestea amandurora ca avea gemeni. Fata si baiat. Exact cum isi dorise Gaby.

    - Exact ce ti-ai dorit! :) *R

    - Da stiu. :) *G

    - Deci. Sa ne fie clar, pe fata o s-o cheme Ramona! :) *R

    - Bine sefa! Da pe baiat o sa-l cheme Cosmin. :P *G

    - Bine. *R

    *Veni ziua sa iasa din spital. In curtea spitalului era Alexandra. Ralu` se duse la ea, copii erau inca in spital. Roby venise cu Alexandra, dar nu vroia ca Ralu` sa afle asta. Intra in spital si il lua pe baietel. Fugi cu el. Ale il vazu` si ii spuse lui Ralu` ca trebe sa plece. Fugi repede dupa Roby si plecara cu copilu`. Ale afla cu nu mai putea avea copii. Ralu` intra in spital ca sa-si ia copii si sa plece acasa. O lua pe Ramona dar nu-l gasea pe baiat. Intreba fiecare doctor si asistenta, intrebe pe toti cei din spital. Nimeni nu stia nimic de micutul Cosmin. Pleca doar cu fetita acasa si ii povesti bunici ce s-a intamplat. Aceasta anunta politia si le povesti si lor totul. Nu puteau face nimic.

    - Ralu` du-te pana la magazin te rog. *Bunii ♥

    - Bine bunico. Merg acum. Dar ce sa iau? *R

    - Ia si tu ceva sa facem de mancare. *Bunii

    - Bine. Am plecat. *R

    *Mergea linistita pe drum cand deodata veni o masina in viteza si o lovi. Pe drum venea Gaby, care vroia sa mearga la Ralu` s-o vada pe fetita. Chema salvarea si fu` dusa la spital. Dupa o ora, doctori ii anuntara decesu`.
    Peste o saptamana o inmormantara. Gaby nu suporta gandu` ca iubita lui nu mai era, asa ca isi puse capat zilelor. Dupa cateva zile fu` si el imormantat.


    Asta a fost cam tot. Ma gandeam sa pun si sezonu` 2. Ce spuneti? :) Daca vreti lasa-ti in comm. Si poate aveti si ceva sugesti. :* Eu va ascult, voi propuneti :)



















    kB#S[N]aKe.
    kB#S[N]aKe.


    Mesaje : 44
    Data de inscriere : 27/04/2013
    Localizare : Brasov

    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^ Empty Re: ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    Mesaj Scris de kB#S[N]aKe. Joi Mai 02, 2013 12:13 pm

    Frate...stiu cai lunga...Dar prima data cand am citito nam crezut ca ea a scriso...Credeam ca nush cne cu experienta a scriso...:) Frate mie imi place.....Da stiu unii nau rabdare sa o citeasca...dar totusi nu ezitati sa o cititi:D Fata asta incepe sa ma uimeasca:D data viitoare sper ca va venii shi cu povesti!!! De la mne ai un :pro: Felicitari:D
    -_-Catalin-_-Cata-_-
    -_-Catalin-_-Cata-_-


    Mesaje : 98
    Data de inscriere : 27/04/2013
    Localizare : Magureni

    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^ Empty Re: ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    Mesaj Scris de -_-Catalin-_-Cata-_- Vin Mai 03, 2013 2:59 am

    FF lunga dar foarte foarte interesanta de la mine ai un
    :pro:
    -_-Catalin-_-Cata-_-
    -_-Catalin-_-Cata-_-


    Mesaje : 98
    Data de inscriere : 27/04/2013
    Localizare : Magureni

    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^ Empty Re: ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    Mesaj Scris de -_-Catalin-_-Cata-_- Vin Mai 03, 2013 3:00 am

    mi-a luat vreo 30 de min so citesc ma rog 20:))

    Continut sponsorizat


    ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^ Empty Re: ~Iubire din nimic.~ ---> By ^Dany^

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Oct 05, 2024 5:26 pm