PlayWorld Community

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Midnight Fun!!

    UnDeR LiMiT
    UnDeR LiMiT


    Zodiac : Capricorn Mesaje : 84
    Data de inscriere : 14/08/2013
    Varsta : 24

    Midnight Fun!! Empty Midnight Fun!!

    Mesaj Scris de UnDeR LiMiT Dum Aug 18, 2013 1:50 am

    Alina Dumitru, Otilia Bădescu, Loredana Dinu, Vlad Hagiu, Virgil Stănescu şi Adrian Ghioroie au alergat sau au admirat Midnight Run


    Alina şi Hagiu au dat startul. ProSport vă prezintă discuţiile de dinaintea startului

    Sub Pasajul Basarab, înaintea startului, protagonişti din şase sporturi construiesc un pod de comunicare. În cros loveşte Otilia Bădescu: „Am călătorit în Asia la multe turnee de tenis de masă, Japonia propunea asemenea competiţii nocturne. E o iniţiativă excelentă!“. La capitolul excelenţă a plusat mereu şi Alina Dumitru. Parelela judo-atletism e realizată  pe un principiu de pe tatami: „Să-ţi respecţi adversarul!“, le şopteşte competiorilor la start. Start pe care parcă-l atinge cu creştetul capului Virgil Stănescu (2,08 m): „Baschetul e singurul sport care te ţine cu capul sus. Sper să nu mă abat de la această zicală după finiş“. Finiş la care Vlad Hagiu a ajuns mai mereu. Finiş de lungimi de bazin . „Nici nu mai ştiu câţi kilometri am înotat în carieră“. În carieră  spadasina Loredana Dinu a pus accentul mult şi pe pregătirea fizică: „Desigur, la Forban! Şi în scrimă contează!“. Contează pentru România astfel de evenimente? Răspunde fostul atlet Adrian Ghioroaie, antrenorul secund al anului 2011 în NCAA: „Americanii fac cel mai bine astfel de competiţii. E un început pe care trebuie să-l permanentizaţi“.

      Data/ora curentă este: Sam Sept 28, 2024 11:04 am