PlayWorld Community

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Bancuri cu bula

    avatar
    ~markoNe~


    Mesaje : 112
    Data de inscriere : 27/04/2013

    Bancuri cu bula Empty Bancuri cu bula

    Mesaj Scris de ~markoNe~ Dum Iun 30, 2013 11:00 am

    Erau 3 frati: Bula, Strula si Itzic care stateau in cort. Deodata se aude un zgomot de afara. Bula,curajos spune:
    - Pasul meu e usor ca al pisicii salbatice, iau privirea agera ca a vulturului, fratii mei albi sa fie fara grija, ma duc eu sa vad ce se intampla. Iese din cort... liniste... POC! se aude de afara. Intra Bula in cort cu un ochi vanat. Nici un comentariu, nici un zgomot. Dupa inca 10 minute se aude alt zgomt afara. Strula se ridica si spune:
    - Pumnul meu zdrobeste orice dusman. Fratii mei sa nu aiba teama, ma duc eu sa vad ce se intampla.
    Iese... liniste... deodata, POC! Intra Strula in cort cu un ochi invinetit. Liniste. Se aseaza... Se scurg alte 3 minute, iarasi un un zgomot. Itzic se ridica, isi ia pistolul si spune:
    - Trag cu arma ca un duh al savanei si ma furisez ca o umbra a noptii, fratii mei sa nu aiba teama, ma duc sa vad ce se intampla.
    Iese din cort... liniste... deodata se aude: POC! Intra Itzic in cort cu un ochi invinetit. Intra tata in cort si spune:
    - Ce-ati facut ma? Iar ati calcat pe grebla?



      Data/ora curentă este: Mar Iul 02, 2024 10:22 am